ORANGE VIOLET BLUE
З метою ознайомлення з історією України, рідного міста, а також інших міст України, виховання естетичних смаків та поглиблення вивченого з навчальних предметів учителями були організовані і проведені цікаві пізнавальні екскурсії до музеїв та визначних місць м. Києва та інших міст:
Національного меморіального комплексу «Музей Великої Вітчизняної війни», до парку Слави, парку „Київ у мініатюрі”, Музею Чорнобиля, до Ботанічного саду ім. Фоміна, тематичні екскурсії по м. Києву, до Національного культурного заповідника Софіївка м. Умань, в Музей під відкритим небом с. Пирогове, до новоствореного парку „Мамаєва слобода”, до Водно-інформаційного центру, до Природничого музею, Музею Булгакова, Музею літератури тощо. Також учні залюбки відвідують центри розваг „Термінал” та «Дрімтаун». 
Учні школи є активними відвідувачами театрів: ім. І. Франка, Російської драми ім. Лесі Українки, Молодого театру, Театру на Липках, Театру ляльок, Театру драми і комедії на лівому березі та інших, а також кінотеатрів. 
Протягом 2012-2013 навчального року учні школи брали активну участь у численних районних та міських конкурсах та заходах. Серед них окремо можна виділити  велику кількість різноманітних заходів з профорієнтації (для учнів 9-х – 11-х класів), а також заходи до різних свят та визначних дат.
Це свідчить про зацікавленість класних керівників у роботі з класом, тобто у вихованні творчої, соціально активної особистості.
У школі створена система заходів з профілактики правопорушень, правової пропаганди серед учнів. З питання правової освіти та виховання, профілактики правопорушень та злочинності, попередження бездоглядності та безпритульності серед неповнолітніх у школі була проведена така робота: 
•залучення дітей та підлітків до роботи в гуртках, секціях, клубах за інтересами в школі та позашкільних закладах;
•спільне засідання учкому та БК “Аналіз пропусків уроків без поважних причин”;
•проведений аналіз контингенту школярів з метою виявлення учнів, схильних до правопорушень;
•відбувся юридичний всеобуч: “Права і обов’язки батьків з виховання дітей”;
•проведені класні виховні години за різноманітною правовою тематикою;
•радіопередачі по шкільному радіо;
•«Права та обов’язки учнів». Повідомлення для 1-11 кл. (лекційна група);
•рейди з метою виявлення учнів, що прогулюють уроки (щотижня);
•робота ради з профілактики правопорушень (згідно з планом);
•індивідуальна робота з дітьми, схильними до правопорушень.
В школі № 190 на кінець 2012-2013 навчального року на шкільному обліку схильних до правопорушень учнів немає. 
Більшість класних керівників ставляться до питання неповнолітньої злочинності з великою відповідальністю, розглядають його з учнями на виховних годинах, в позаурочний час, індивідуально, виносять на розгляд педколективу та Ради з профілактики правопорушень. 
Відповідно ст.25 закону України „Про освіту”, законів України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми”,  „ Про охорону дитинства”, «Про статус та соціальний захист громадян. Які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.02 р. № 856 „Про організацію харчування окремих категорій учнів у навчальних закладах”, від 02.02.2011 № 116 «Про  порядок та норми надання послуг з харчування учнів у професійно-технічних училищах та середніх навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість», від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», розпорядження КМДА  «Про організацію харчування учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів м.Києва комунальної форми власності», розпорядження Деснянської районної в м.Києві державної адміністрації  29.03.2011 № 246  «Про організацію харчування учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Деснянського району  комунальної форми власності», наказу управління освіти від 08.01.2013 № 32 «Про організацію харчування учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Деснянського району  у 2013 році», на виконання Закону України «Про здійснення державних закупівель», на підставі проведеної процедури закупівлі – Відкриті торги та визначення суб’єкта господарювання, який здійснює організацію харчування та надає послугу належної якості по забезпеченню учнів школи гарячим харчуванням, на підставі наказу по школі від 11.02.2013 № 40  ««Про організацію харчування учнів 1-11 класів у 2013 році» створені умови для якісної та  чіткої організації харчування школярів у 2012 – 2013 навчальному році.